Σε σχέση με τις χρεώσεις στο Webex

Σχετικά με τις αναφερόμενες χρεώσεις μαθητών και εκπαιδευτικών κατά τη χρήση της εφαρμογής Webex μέσω δικτύων κινητής τηλεφωνίας (χρήση δεδομένων δηλαδή και όχι WiFi), σας γνωρίζουμε ότι η ενημέρωση που έχουμε από το ΠΣΔ είναι πως εξακολουθεί να ισχύει η δωρεάν πρόσβαση και οι

Μικρές τροποποιήσεις στο πρόγραμμα του σχολείου.

Έγιναν μικρές τροποποιήσεις στο πρόγραμμα της Β Λυκείου την Τρίτη και την Παρασκευή, μόνο στις ώρες, όχι στα μαθήματα. Ενημερωθείτε εδώ για το πρόγραμμα. Υπενθυμίζουμε ότι το πρόγραμμα της τηλεκπαίδευσης αρχίζει στις 8.15 και ακολουθεί το κανονικό πρόγραμμα.

Τηλεκπαίδευση από Δευτέρα 22/2 με ώρα έναρξης 8.15

Σας ενημερώνουμε ότι από αύριο και μέχρι 1 Μαρτίου, το σχολείο θα λειτουργήσει με τηλεκπαίδευση, ακολουθώντας το κανονικό ωράριο με ώρα έναρξης στις 8.15 πμ.

Νέο πρόγραμμα από 18 Φεβρουαρίου

Από τις 18 Φεβρουαρίου, ισχύει νέο πρόγραμμα με την προσθήκη μαθηματικού για 23 ώρες στην Α και Β Λυκείου, και φιλολόγου για αναπλήρωση 10 ωρών (6 ώρες Αρχαία στη Γανθ και 2 + 2 ώρες Γλώσσα σε Β1 και Β2).

κλειστά σχολεία και την Τετάρτη 17/2. Λειτουργία εξ αποστάσεως

Μετά την απόφαση του Αντιπεριφερειάρχη Ηλείας για μη λειτουργία των σχολείων αύριο Τετάρτη 17/2/21, όλα τα σχολεία θα κάνουν τηλεκπαίδευση με webex. το πρόγραμμα ξεκινάει από τις 8.30πμ